Wednesday, November 1, 2017

Среќна Нова Година на SMS 2018
Среќна Нова Година на SMS 2018


1.) дури и во најтемните часови од животот, јас ќе стојат од ваша страна, држејќи се само свеќа и го осветли сите не-осветлена области. Нека Господ Бог да се тушираат со сите среќа во светот! Среќна Нова 2018 година!
2.) Се надевам дека овие добри желби да ви помогне да го прослават возбудлив и магичен Нова Година. Ви посакуваме многу Среќна Нова Година.3.) Наздраве на Нова Година, кој се надевам дека ќе биде полн со среќа и среќа. Среќна Нова година!4.) Одалеченост може да ни водење освен нашите срца се заедно. Среќна Нова Година на радост на мојот живот!5.) Нека новата година да биде исполнет со светлина и надеж, така што темнина и тага се држат настрана од вас. Среќна Нова година!6.) Се надевам дека вашиот Нова Година е исполнет со успех, здравје, просперитет и среќа. Среќна Нова година!7.) може да имаат одлична година исполнета со огромна радост и среќа! Останете во добра здравствена состојба и да се постигне поголема височините на успех. Посакувајќи прекрасен години напред!8.) Тоа е Нова Година, а најдобро време да се обнови со речникот на животот. Отстрани зборови како љубомора, омраза, одмазда, алчност од вашиот речник и стави зборови како љубов, грижа, сочувство, чесност и задоволство во нивното место. Ова ќе се осигура дека имате голем и вина-бесплатно годината што следи.9.) Имајќи сте во мојот живот ме уверува дека имам некој да зависат и се јавите во време на потреба. Како и оваа година доаѓа до крајот, можеме да видиме уште една година решавање во нашиот живот ни дава уште една шанса да биде таму за секоја друга. Среќна Нова година!10.) Постојат многу работи во светот допрва да се види и доживее. Го живеат твојот живот, да истражуваат нови хоризонти, одат за нови авантури оваа Нова Година а вие не ќе го жалам.11.) Оваа порака е да ја пренесат мојата искрена честитка до вас и вашето семејство. Се надевам дека ќе имаше одлична година и ќе имаат уште подобар ова време. Поминувајте го времето со вашите блиски и блиски. Уживам во тоа!12.) Уште една нова година е тука, па ја дополните вашата енергија и да добиете за да уживаат. Се откаже од сите грижи, сомнежи и стравови и само ја следи политиката на смеа, љубов, во живо.13.) 2018 година е само зад аголот, тоа имајте на ум дека еднаш се живее, животот е шорцеви, правилата се наменети да бидат скршени и да се забавувате и создавање на спомени се сите што се брои.14.) Оваа Нова Година мојата желба за вас е за деновите кои се нерви слободно, на ум дека е слободен товарот и љубовта која е слободна состојба.15.) Да се направи нашите Нова Година резолуција да бидат таму за едни со други и да помогне колеги човечки суштества кои имаат потреба, дури и ако ние не ги знам лично. Па ајде, ајде да се шири некои љубезност и расположи!16.) Може, ново сонце на Нова Година ви донесе моќ и Енергија додека новата месечина на Нова Година ќе ги носи мир и спокојство!17.) Се надевам дека секој добар денешен ден во Новата Година служи како вредни богатство за подобро утре. Уживаат во Нова Година.18) Сите во текот на претходните години сум ги прислушувале и иритираше, по ѓаволите, надвор од вас. Денес, на почетокот на новата година сакам да ви ветувам дека јас идам да се продолжи тоа го правам и оваа година. Со среќа со тоа!19.) Дури и ако тоа е нова година и работите може да се менува, се надевам дека ќе продолжиме нашето партнерство и да се задржи ова обврзници ефикасно за многу години за да дојде. Ви посакувам голем нова година!20.) години доаѓаат и си одат, но оваа година јас особено посакувам да го удвои доза на здравје и среќа на врвот со цела многу љубов. Среќна Нова година!21.) Чукајте Чукајте! Јас сум на новогодишните и јас сум тука со сите љубов, среќа, благослов и среќа за вас. Дозволете ми со отворени раце.22.) години може да доаѓаат и си одат, но нашето пријателство ќе трае цел живот, и ние никогаш нема да биде непријатели. Затоа, пред сонцето добива да се постави, јас сум ти го сакаат среќен и прекрасен Нова Година.23.) Како што се одјавите од претходната година и да се пријавите во оваа година, јас сум ви испраќање срце желби полна со љубов, среќа, радост и веселие. Среќна Нова година!24.) Се надевам дека сите ваши проблеми и болка трае само додека вашиот Нова Година резолуции. Среќна Нова година!25.) Има една unbolted врата ќе чека со купишта можности од друга страна на тоа. Фати за оние оваа Нова Година и имаат успешна година напред.26.) Бог да ви се тушираат со 12 месеци на среќа, 52 недели на уживање, 365 дена на достигнувањата, 8760 часа на среќа, 52.600 минути на добро здравје и 31.536.000 секунди на екстаза и блаженство! Среќна Нова година!27.) Оваа Нова Година Јас сум во потрага за банка која се случува да ми даде голем заем, а потоа ме заборави засекогаш. Не дозволете ми да знам дали ќе се најде еден! Среќна Нова Година btw!28.) Како што целиот свет околу нас расте постари од една година, јас се надевам дека ќе имаат срцев што останува како млади и весела како и секогаш.Нова Година пораки

Нова Година пораки

29.) Можеби оваа Нова Година ќе биде оној кој ги исполнува сите ваши соништа и да го започнете со радосен и енергична душа! Еве ви посакувајќи им успешна Нова година!
30.) Сакав да се запрат сите ми негативни склоности за и доаѓаат година; но потоа сфатив дека никој не ужива губитник.31.) Може сите секунди, минути, часови, денови, недели и месеци на оваа Нова Година ви донесе огромна радост и среќа! Среќна Нова година!32.) Ние треба да му благодариме на Бог за отворање на уште една нова страница во нашите животи. Се надевам да се живее секој момент во потполност.33.) Тука е дар на љубовта, завиткани со грижа, врзани со добра волја и запечатени со искрени желби. Среќна Нова година!34.) секој ден од наредната година може да донесе среќа, возбуда и слатки изненадувања на вашиот праг! Ти и сите твои блиски прекрасен Нова Година сакаат.35.) Заборавете на сите болки, болки и неуспесите на изминатата година. Добредојдовте оваа година со вистинска и голема насмевка. Среќна Нова година!36.) Нова Година е совршено време за да се расплетува нови хоризонти и реализација на сите соништа. Потсетете се на сила и храброст, кој се наоѓа во вас и да продолжи да се движи напред.37.) може да бидат благословени оваа нова година
со внатрешен мир, вистинска љубов и безусловен радост!
Среќна Нова година!38.) На Нова Година, ние се погледне назад на сите топли спомени, се чувствуваат горди на нашите постигнувања и да лекција од нашите претходни грешки. Дали една година исполнета со бескрајна забава и laugher.39.) Пред изгрејсонце на првиот сонцето на 2018 година, дозволете ми да се наслика сите зраци со благослов за успех и среќа за вас. Еве, ќе сакаат прекрасен Нова Година!40.) Како што влегуваме во Нова Година заедно, ајде да ветуваат дека ќе секогаш ќе биде таму за друг и да се издигнат над секоја есен и недостаток. Среќна Нова година!41.) Кога сте на патот кон успехот, најважно правило е да продолжи да оди напред и никогаш не се погледне назад. Може да достигнете вашата цел и имаат вредно патување!42.) Во оваа Нова Година, да направи едно ветување за себе. А ветувањето да биде подобар човек, подобар семеен човек и што е најважно подобар граѓанин на нашата држава.43.) ноќи се темни но денови се светли, да ги задржи вашата глава и срце во место, што е во право. Не се тажни како што е речиси блиску. Да! Станува збор за претстојниот Нова Година.44.) Моите добри желби за вас едноставно не се ограничени на наредната година, но за многу години за да дојде. Имаш Лулање Нова Година!45.) 2017 година се случува надвор ... Нова 2018 година доаѓа во! Направи пресврт пресврт, пресврт и танцуваат цела ноќ. Посакувајќи 365 дена од вкупниот забава и уживање.46.) Ако сте среќни, прослават оваа Нова Година со насмевка на твоето лице. Ако не сте задоволни, се уште не па да се направи вашите блиски и драги оние насмевка оваа Нова Година.47.) Постојат работи кои се оставени незавршени или некои работи недоречено но она што не може да се остави врати назад ве посака среќна Нова Година.48.) Бидете благодарни што можеше да се види на Нова Година во вашиот живот повторно. Дознајте од вашите претходни недостатоци и да се преземе во врска со светот во висок духови!49.) Ви посакуваме многу среќна Нова Година! Прославете го денот со вашите најблиски и прстен во Новата Година со многу радост!50.) Бог да ви и вашите блиски со сите љубов, среќа и среќа во светот туш! Најдобри желби и сезони поздрав за Нова Година од мене за вас.51.) На овој славенички повод, се надевам дека ќе имаат прекрасен јануари мирно февруари, пријатно март, прекрасна април, стрес-бесплатно мај, радосен јуни, среќен јули, благословен август, прекрасен септември свечена октомври, ноември и убаво крајот најсреќните декември! И последно, но воопшто не и најмалку важно, имаат највозбудливите и шармантен Нова Година.Нова Година пораки и SMS

Нова Година пораки и SMS

52.) Дури и ако секој зајдисонце го намалува секој ден од нашиот живот, секој изгрејсонце носи со себе нов ден исполнет со надежи и можности исклучиво за нас. Користат секој ден во потполност потенцијал.

53.) Никој не може да се врати во времето на промена на грешки или грешки. Така да престане да размислува за минатото, да работат на сегашноста да се направи посветла иднина.54.) Вие сте за да се подобри времиња, се погледне минатото сите демотивирачки причините на вашиот живот и да се стремиме напред.55.) Постигнување на оние крилја и се зголемуваат до нови височини! Развива и цвета вашиот потполност оваа Нова Година.56.) Нека биде радост во вашите домови и топлина во срцето. Како што се приближува Нова Година, се надеваат дека тоа носи заедно добри вести и љубов за вас!57.) Како Нова Година го наоѓа својот пат низ снежните зимски ноќи, еве ви испраќање на топол здраво и цврста прегратка! Среќна Нова година!58.) Вие сте сонувач,
и вие сте сторителот.
Може да ви се изврши и да се постигне поголема достигнувања,
со секоја година минатото.
Сите најдобро за Нова Година.59.) ја сочинуваат најголемата приказна што може за себе. Отворете ја новата книга на Нова Година и да почне пишување!60) Нека секој ден што ќе се разбудам, глетката во огледало ве воодушеви, а за возврат ќе го воодушеви секој кој ви се исполнат! Шири среќа и расположи оваа Нова Година!61.) Како што е зора на пристапи Нова Година, тоа ви ветува подобар и исполнување утре.62.) Заборавете на сите непријатни искуства од претходната година и со нетрпение очекувам да се среќни работи се чуваат во продавница за вас.63.) На здравје на Нова Година доаѓа! Имаат пријатно еден!64.) Нова Година не е само за промена на цената, но целата насока. Може годината да се полнат со расположи и веселост.65.) Може лоши времиња донесе зрак на надеж дека оваа Нова Година.66.) Може Нова Година донесе во нови надежи, нови резолуции и нова среќа.67.) Како што завршува годината, па и сите негативност и тешкотии заврши премногу; може Нова Година влезе во само сите кои се позитивни.68.) Нека секој ден од Новата година ќе донесе пријатни изненадувања како завиткан ливчиња на цвет, кои се шират сладок мирис полека како што се развива, слој по слој.69.) Може Нова Година донесе на вашиот пат плетеницата на можности кои ќе ви овозможи да се вплете успеси.70.) Како што светот станува уште една година постари посакувам да има срце што останува младешки и весели новогодишни и секогаш.71.) Моите желби за вас не се ограничени само на следната година, туку да секој еден од сите години што живеете, во овој живот и пошироко. Имаат случува Нова Година напред.72.) Оваа Нова Година може да ја отфрлате сите ваши стравови, сомнежи и грижи како да се направи простор за соништа, желби и радости.73.) Како што оваа година е пакување својата торба, посакувам за вас, кои сите песимизам и проблеми, исто така, го направи истото, и на Нова Година донесе успех и посакувана резултати за вас.74.) Секоја Нова Година ние сонуваат за подобар свет за нас и наше. Оваа година нека ја преземе одговорноста да го направи светот подобро место за вас, мене и секој друг.75.) Оваа Нова Година може да имате сила да се преработи приказната за живот на начинот на кој сакате да биде.76.) Оваа Нова Година никогаш не дозволувајте тага и разочарување облак вашиот јасност и позитивност, за тоа е последниот, доблести кои ќе им помогне да се донесе во сонце во вашиот живот.

Нова Година порака

Нова Година порака77.) Запомни дека не е Нова Година може да биде совршено. Но, вие треба да се игнорира негативните и прегратка на позитивни.78.) Оваа Нова Година може да се нурне во душата и да формираат вечно пријателство со себе повторно.79) секој ден од Новата година може да биде славенички со вас опкружен од страна на оние кои се грижат.80.) Оваа Нова Година Ви посакувам да имаат отворен ум за никогаш не знаеш што малку изненадувања живот може да фрли вашиот пат.81.) Оваа Нова Година се надевам дека секој чекор ве однесе е воден од страна на благословот на Бога.82.) Не Година може да биде кревет од рози. Но, јас ви посакувам храброст и самодоверба за да го вклучите секоја пречка во можност во текот на наредната Нова Година.83.) Може да вашиот Нова Година да биде толку светла како сонце и како мирисна како цвеќе.84.) Мај сите вашите соништа од минатата година се претвори во постигнувањата во текот на оваа Нова Година.85.) Оваа Нова Година како да маршираат кон исполнување на сите ваши соништа може без страв да дојде во вашиот начин да го блокира вашиот пат.86.) од старата година може да земе сите маки и страдања, како што одминува и да се пополни вашиот претстојните денови со сонце и среќа сега и секогаш.87.) Оваа Нова Година може да се најде љубов но сепак цврсто раката на секој пат кога ќе се водат од твое пријателство и дружење.88.) Вистинска успехот доаѓа само на оние кои се подготвени за тоа. Значи никогаш не се чекор назад и секогаш имаат храброст да го прифатат нови предизвици. Ви посакуваме многу среќна нова 2018 година89.) Дозволете ми да ви посакам многу Среќна Нова Година пред телефонски линии се заклани и интернет обесен. Среќна Нова 2018 година!90.) Да имаат партиски coz тоа е Нова Година време. Слават Среќна Нова 2018 година со мене цела ноќ, така што можеме да ја заврши годината заедно и да ја започнете новата година заедно.


Може светилки на радост, го осветлуваат вашиот живот и да се пополни дена со
светли искри на мир, радост и добра волја. Среќна Нова Година ..................... среќна нова година пораки за пријатели

се сретнав со љубов, здравје, мир и радост,
тоа им требаше место за постојан престој.
Им ги дадов ur адреса надеж стигнале безбедно.
Среќна Нова Година

Се што инспирира u,
сето она што значи најмногу 2 u,
сето она што го прави u насмевка и носи радост u ........................... ..best среќна нова година желби за пријатели
посакувам 4 u во новата година.

Како 2017 лисја, тоа може да се извлечеш со тоа сите ваши маки и грижи.
Како 2018 пристигнува, тоа може да се донесе со вас неизменет среќа и благосостојба.

Може оваа нова година носи само среќата не се искине,
Сите сакаат само вие драги,
сите ваши проблеми ќе бидат заврши
Тоа е за вас мојот специјален новогодишен желба .................... ........ среќна нова година на пораки

во оваа среќна нова година.
Ајде да бидеме подобро човечко суштество,
подобар семеен човек,
а најмалку подобар граѓанин во 2018 година ..
Бог збогум 2017!

Duaon Ки soghat Liye
Дил Ки gehrai se
Чанд Ки roshni se
Pholon k kaghaz по
Aap k Liye SiRF 3 lafz
СРЕЌНА НОВА ГОДИНА || нова година пор хинди ||

Ноќи се темни, но денови се лесни,
ноќите се темно, но денови се лесни,
мојот живот секогаш ќе биде осветлен.
Значи драги не се плаши
Кос, Бог Подарок нас "BRAND NEW година".
СРЕЌНА НОВА ГОДИНА

Нешто може да се остави врати назад
Некои зборови може да се недоречено
Некои чувства може да бидат оставени unexpressed
Но, некој како тебе никогаш не може да се остави.
Ua посакувам Среќна Нова 2018 година ................. среќна нова година пораки за девојка

Sada barte rahe ААП Ки слава,
Milte rahe sabse pyaer AUR dosti,
Aur милја многу забава & masti.
Сакаат да a..Happy новата година со
богатството на мир и просперитет .......................... среќна нова година пор во хинди

Sabke Дило Мај Хо sabke Liye Pyar,
Aanewala har DIN Ле Khusiyo Ка Tyohar,
е ummid Ка sath AAO bhulke Шаре џвакање
2018 нова година ko Hum Sab Kare Wel дојден!

Ек-Khubsurti ..!
Ек-Tajgi ..!
Ек-Сапна ..!
Ек-Sachai ..!
Ек-Kalpana ..!
Ек-Ahsas ..!
Ек-Astha ..!
Ек-Vishvas ..!
Yahi Хаи ek Achhe Saal Ки Shuruaat ...!

Es Naye Saal Мај ..
Џо да Chahe работа со поединци, Тера хеј,
Хар DIN khubsoorat AUR ratain Рошан хеј,
Kamiyabi chumte rahe Tere kadam humesha yaar,
Naya Saal Mubarok Хо tuje само Yaar.

Нешто во вашата насмевка која зборува за мене,
нешто во вашиот глас кој пее за мене,
Нешто во очи, кои вашите ми вели,
дека сте најмили за мене.
Среќна Нова година !!

Како Чоколадо торта оди совршено со вино
Мојата нова година ќе биде несовршен Без вас.
Plz биде со мене на оваа Нова Година засекогаш.
Среќна Нова година !! ........................ симпатична новогодишни СМС за девојка

млади срца што R полн со извици на радост, која никогаш не една мисла на болки.
Стариот излегува, но мило Младите 2018 година Доаѓа весело утре.

Нејзините Последната вечер на 2017 година
, доколку сакаат, UA Многу среќен вечер.
Исто така, сакаат У Велика денови во 2018 година
сите претстојните години во Ур живот, исполнет со радост.

Нека новата година
донесе овие желби до сите вас
Топлината на љубовта, удобноста на вашиот дом
Радоста за вашите деца,
куќа и поддршката од семејството n пријатели
се грижат срце дека прифаќа
N третира сите луѓе подеднакво
збогатување на знаењето n
богатството на различностите
Храброст да се бараат n зборува вистината
Дури и ако тоа значи да стои сам
надежите n сонува за праведен свет n
желбата да се случи
а светлината за водење на вашиот пат
Помагање на раце за да се зајакне единството
Serenity n мир во рамките на вашиот ум,
срце

Нека духот на овој празник
сезона наполни срцето со љубов
мир и спокојство
Посакувајќи многу желби за
Новата година однапред!

нека наредната година да биде славен, која ги наградува сите ваши идни напори со успех

Може среќни времиња и топли спомени заличи вашата нова година. Имаат голем година. Среќна Нова година.

Среќна нова година однапред да u & ur семејство.
Оваа година wll донесе u просперитет,
богатство,
успех,
задоволство и
leasure.
Среќна 2018 година
Уживајте Evry малку животShare44
Dua Миле Bando себе,
Sath милја apno себе,
Rahmat милја Rab себе,
Pyar милја SAB себе,
Yahi Dua хаи meri,
Rab se ke ААП khus rahe sabse ..
Среќна Нова Година .. !! ....................... најдобар среќна нова година сака за пријатели

Ло џи Arz kia хаи
Dunya ne Kiye Bohat Zulm-о-Sitam.
Уа Уа
Dunya ne kiye Boht Zulm-о-Sitam.
Khuda Ки Qasam
Хо Гаја 2017 Khatam!

Направете вашиот Нова Година експлозијата на забава! Празник на нов почеток со
огномет и да го поздрават вашите пријатели и семејството во пресрет на 2018 година новата година


посакувам дека ниту една солза слева надолу твојот образ оваа Нова Година.
Може да ви бидат благословени со радост и среќа во текот на годината.

Исчезнуваат се што thats лошо, добредојдени се што thats добро ви посакам многу среќна нова година.

Нека бренд Нова Година открива сте Новак, посреќен и поздрав, повеќе радосен, повесел и позадоволни.
Тука е да посака Среќна Нова Година ............................ најдобрите Среќна Нова Година на SMSShare42
Отстрани омраза, страст, завист, злоба, омраза, алчност од вашиот речникот Ева оваа Нова година
и да ги замените со љубов, посветеност, поддршка, сочувство, чесност и задоволство,
тука е да сакаат многу среќна нова година ...... ................. најдобар среќна нова година сака смс

Може духот на дел од сезоната на нова година се наполни срцето со спокојство и мир. Ви посакуваме среќна нова година!

Може оваа нова година да биде чекор напред,
Во тебе ќе доведе до нови авантури,
нови патишта, да се истражуваат и нов успех да се постигне!
Среќна Нова 2018 година ................................ најдобрите Среќна Нова Година на SMS
Ај прстен оваа нова година со само добри работи ви посакуваме среќна нова година.

Лакшми Ка haath Хо
Sarswati Ка saath Хо
Ганеш Ка nivas Хо ...
Aur Лакшми ke ashirwad себе ...
Apake Jivan главната Пракаш
hi Пракаш Хо
"Среќна нова година" ...................... најдобрите Среќна Нова Година на SMS хинди

Мој heartiest желба за големото новата година.
Нека Господ Бог да ве благослови. Ви посакуваме многу среќна нова година .................................... најдобрите Среќна Нова Година на SMS за пријатели

со сите топлината на срцето, ви посакувам пријатен убава и прекрасна Нова Година.

Бог да ви подарок стил да го конвертирате вашиот сон во реалност во оваа нова година. Ви посакувам Среќна нова година.

Би сакал да ја премине многу пресвртници и до вашата дестинација оваа година. Посакувам многу среќна нова година.

Радост, среќа, љубов и добро здравје сите овие посакувам за вас оваа нова година. Ви посакувам Среќна нова година.

Се надеваат дека на Нова Година носи носивост на добро сте си поминале за вас, Ви посакувам Среќна Нова Блискиот и среќа.

Може сите ваши соништа, оваа нова година. Ви посакуваме среќна нова година.
Во текот на следната година може да живот биде исполнет со малку прослава на среќа ...
ВИ ПОСАКУВА Светол, Среќна и успешна Нова 2018 година со Господ Бог да благослојт ..

Пополнете Ур живот со среќа и Светла расположи,
Донесе до u радост и просперитет за целата година,
и тоа е мојата Нова Година 4u Почитувани ...
желба ua МНОГУ СРЕЌНА НОВА ГОДИНА.

Задржи насмевката
Оставете солза,
Држете се смееш,
Остави болката,
се мисли на радоста,
Заборавете на страв,
радост, coz
Тоа е нова година! Среќна нова 2018 годинаНова Година на SMS во, новогодишни СМС за девојка, среќна нова година примерок порака, Нова Година на SMS 2018 година, новата година сака за пријатели, среќна нова година порака во гуџарати, новата година пораки 2017 година, смешна среќна нова година порака


===== ===========

Load comments